Projektai

Teatras yra ir pastatas

„Teatras yra ir pastatas“ – tai viešosios įstaigos Teatro informacijos centro projektas, pristatantis vertingiausius ir įdomiausius Lietuvos teatrų pastatus iš architektūrinės perspektyvos ir atskleidžiantis fikcinės realybės (spektaklio) ir urbanistinės realybės (miesto) santykį, kuris per konkretų teatro pastatą kaskart įvyksta skirtingai.

Projektas „Teatras yra ir pastatas“ visuomenei pristato 9 teatro pastatus iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio. Pasirinkta pasakojimo forma – virtuali multimedijinė ekskursija, leidžianti panirti į pastato erdves ir istoriją per originalius pastatų kuratorių rašytus tekstus, istorinius archyvus ir brėžinius, šiuolaikines fotografijas, specialiai projektui pieštą grafinį dizainą, projekto komandos kurtus video įrašus. Devynis virtualius pasivaikščiojimus po teatrus papildo trys autoriniai tekstai.

Projekto tikslinė auditorija – teatrų darbuotojai, teatrų lankytojai, miestečiai ir plačioji visuomenė, besidominti architektūra, teatru, istorija, miestais, o taip pat Lietuvos svečiai, kuriems visa projekto medžiaga pateikiama anglų kalba.

https://teatraspastatas.lithuaniantheatre.com/