tic

Apie mus

“Teatro informacijos centras” (TIC) – tai viešoji įstaiga, kurios pagrindinis tikslas – nuolat pristatyti Lietuvos teatrą užsienyje ir tarptautinį teatrą mūsų žiūrovams, skatinti Lietuvos teatro kūrėjų mobilumą ir tarptautiškumą, stiprinti Lietuvos teatro žinomumą pasaulyje. Kita svarbi veiklos kryptis – su teatru susijusių duomenų, informacijos rinkimas ir pristatymas Lietuvos ir užsienio auditorijoms. Jau pačiame Teatro informacijos centro pavadinime atsispindi siekis tapti esminės su teatru, jo kūrėjais, spektakliais, istorija, statistika, vadyba, techniniais parametrais, edukacija susijusios informacijos centru tiems, kas jos ieško – užsienio prodiuseriams, gastrolių organizatoriams, koprodukcijų iniciatoriams, užsienio festivaliams, kritikams, rezidencijų atstovams ir kt.

TIC yra nauja organizacija Lietuvos kultūros scenoje, įsisteigusi 2020 m. iš poreikio reprezentuoti Lietuvos teatrą užsienyje ir skatinti jo tarptautiškumą, savo veikla besiorientuojanti į ilgus metus sėkmingai veikiančių partnerius – Lietuvos šokio informacijos centrą ir Lietuvos muzikos informacijos centrą. Tarptautiniu mastu TIC artimai bendradarbiauja ir gerosios praktikos semiasi iš Suomijos teatro informacijos centro TINFO (tinfo.fi).

TIC kaip organizaciją domina veiklos analizuojančios teatrą kaip fenomeną iš skirtingų perspektyvų: teatro filosofiniai, istoriniai, ekonominiai, socialiniai aspektai; teatras kaip geopolitinė platforma, teatras kaip spektaklis, teatras kaip industrija.

Veiklos

TIC siekia telkti teatro bendruomenę, kurti tarptautinius ryšius ir sudaryti mobilumo galimybes Lietuvos kūrėjams.

Pagrindinės TIC veiklos šiai dienai yra:

Teatro festivalis SIRENOS

Vilniaus tarptautinis teatro festivalis SIRENOS – tai festivalis, kuris priklauso  VšĮ “Vilniaus festivalių” grupei ir buvo rengiamas šios įstaigos nuo 2004 m. Nuo 2022 m. festivalio organizavimą perėmė VšĮ “Teatro informacijos centras”. Festivalis apima tarptautinę programą, lietuviško teatro vitriną, edukacines veiklas ir “Sirenų” klubo renginius. Kasmet festivalyje apsilanko apie 60 užsienio ekspertų – prodiuserių, teatrų vadovų, kritikų, žurnalistų, kūrėjų, vyksta 30-50 skirtingų renginių.

Informacijos rinkimas

TIC renka informaciją apie Lietuvos teatrą bendradarbiaudamas su kitomis organizacijomis ir projektais, kurių informacija ir nuorodos yra renkamos į vieną bendrą informacijos apie teatrą duomenų bazę. Greta to, TIC rengia projektus, kurių tikslas – rinkti, kaupti ir skleisti informaciją apie teatrą Lietuvoje. Vienas pirmųjų TIC vykdomų projektų – “Teatras yra ir pastatas” – tai unikali informacija apie teatro pastatus Lietuvoje su gausia vaizdine medžiaga. Ateityje numatoma rinkti ir kaupti informaciją apie visas Lietuvos scenas, organizacijas, kūrėjus, rezidencijas ir kt.

Tinklaveika ir mobilumo didinimas

Be festivalio “Sirenos” rengimo, TIC taip pat vykdo tinklaveikos projektus – 2021 m. vykdomas projektas “Skandinavijos tiltai” ieškojo galimybių skatinti bendradarbiavimą tarp teatro įstaigų Skandinavijoje ir Lietuvoje. 2022 m. numatytas bendradarbiavimo projektas su TPAM – didžiausia Japonijos scenos meno platforma, kurioje bus pristatomi Lietuvos kūrėjai. Be kūrėjų pristatymų pasaulinėse platformose ir festivaliuose, numatoma kuruoti lietuviško teatro programas ir rengti spektaklių turus užsienyje, taip pat reprezentuoti Lietuvos dramaturgiją.

Svarbus mobilumo aspektas – nuolatinis darbas su Lietuvos kultūros atašė užsienyje rengiant rezidencijų programas Lietuvos kūrėjams. Pirmosios  programos Italijoje ir Prancūzijoje  startuoja 2022 m.

TIC įsikūręs Vilniuje Menų spaustuvėje.