pulsas

Galimybė scenos meno kritikams – rezidencija Kiote, Japonijoje!

2024-04-23

Europos sąjungos delegatūra Japonijoje kviečia meno kritikus ir kultūros žurnalistus į rezidenciją tarptautiniame scenos menų festivalyje Kyoto Eksperiment 2024 m. spalio 5-27 dienomis.

Programos metu aštuoni kritikai iš Europos sąjungos šalių reziduos Kiote viso festivalio metu. Kartu su ES kritikais rezidencijoje taip pat dalyvaus ir kritikas/ė iš Japonijos, kurio rezidencija pasirūpins The Saison Foundation. Festivalio metu vyks įvairaus formato renginiai, kuriuose dalyvaus ir rezidentai: viešos diskusijos, pranešima, dirbtuvės. Rezidentai taip pat turės parengti straipsnį anglų kalba, kuris atspindėtų jų rezidencijos Kiote patirtis bei įspūdžius, aptartų vietos kultūrinę aplinką. Tekstai bus publikuojami Kyoto Experiment internetiniame puslapyje. 

Rezidencijoje gali dalyvauti kultūros žurnalistai, turintys vienos iš 27 ES valstybių pilietybę ir bent trijų metų darbo patirtį. Pageidautina specializacija scenos menų srityje. Aplikuoti gali žurnalistai, kritikai, menotyrininkai dirbantys bet kurioje medijoje: popieriniame ar online žurnale, laikraštyje, radijuje, televizijoje, naujųjų medijų platformoje ir kt.

Atrinktiems rezidentams bus apmokėtas skrydis iš Europos į Japoniją ir atgal, kelionės išlaidos iš Tarptautinio Kansai oro uosto į Kiotą ir atgal, apgyvendinimo Kiote išlaidos rezidencijos metu, vienkartinė 150 000 JPY suma pragyvenimui, o taip pat suteikiami bilietai į visą Kyoto Experiment festivalio programą.

Kyoto Experiment yra vienas svarbiausių tarptautinių scenos menų festivalių Japonije, rengiamas nuo 2010 m. Festivalyje pristatomi eksperimentiniai scenos meno kūriniai iš Japonijos ir pasaulio, laisvai migruojantys tarp skirtingų žanrų – teatro, šokio, muzikos ir dailės, skatinantys naujus dialogus ir diskusijas apie visuomenę ir jos vertybes. 

Paraiškų laukiama iki 2024 m. gegužės 20 d. 

Daugiau informacijos apie rezidenciją ir paraišką rasite čia: https://www.eeas.europa.eu/delegations/japan/open-call-critics-residence-programme-kyoto-experiment-2024_en?s=169

Kyoto Experiment festivalio puslapis yra čia: https://kyoto-ex.jp/en/