pulsas

Rezidencijų programa scenos menų profesionalams Rubieroje, Italijoje

2024-04-24

Corte Ospitale skelbia kvietimą trims menininkams ir dviems kultūros profesionalams iš scenos menų lauko reziduoti Rubieroje, Italijoje 2024 m. rugsėjo 24 – spalio 24 d. 

Rezidencijos tema – „Judėjimas į pokytį” („Moving to change”) – kilo iš Corte Ospitale patirties vystant santykius tarp menininkų ir bendruomenių. Rezidencijų centras siekia būti vieta inovacijoms, ribų peržengimui ir pokyčio generavimui per kūrybinį procesą. Šios rezidencijos metu Corte Ospitale siekia įprasminti ir savo lokalumą – senovinę piligrimų ligoninę, kuri Rubieroje, miestelyje, turinčiame 15 000 gyventojų, veikia nuo XVI amžiaus.

Mėnesio trukmės rezidencijoje menininkai dalinsis savo praktikomis, susipažins tarpusavyje ir užmegs ilgalaikius ryšius su vietiniais. Dialogas tarp menininkų ir vietos gyventojų bus kuriamas pasitelkiant scenos menus, siekiant atrasti naują ryšį su kultūros paveldo vietove, analizuojant tarpkultūrinius ir tarpgeneracinius ryšius. 

Rezidencija skirta pavieniams scenos menų kūrėjams, ne meno kolektyvams ar trupėms. Kiekvienas menininkas bus kviečiamas leistis į asmeninį kūrybinį procesą, o ne pritaikyti jau paruoštą pasirodymo eskizą. Rezidentais gali būti vienos iš 40-ties Creative Europe valstybės piliečiai, išskyrus Italijos.

Atrinktiems rezidentams bus paskirta mentorystė, užtikrintas apgyvendinimas ir mobilumo stipendija: dienpinigiai (25 eur/d.) bei 350-700 eur kelionės išlaidoms (priklausomai nuo atstumo).

Paraiškų laukiama iki 2024 m. gegužės 5 d.

Daugiau informacijos ir paraišką rasite čia: https://corteospitale.org/site/moving-to-change-il-bando/